تور آنکارا

درباره تور آنکارا و آب و هوای آنکارا

تور آنکارا سفر به پایتخت سیاسی ترکیه است. شهر آنکارا پایتخت کشور ترکیه و دومین شهر بزرگ این کشور بعد ار استانبول است. آنکارا تقریبا در قلب ترکیه و در آناتولی مرکزی واقع شده است.آنکارا جمعیتی بالغ بر چهار و نیم میلیون نفر دارد و مرکز سیاسی و اداری و دانشگاهی ترکیه است. آنکارا برای ترک های سکولار اهمیت خاص و نمادین دارد. آنکارا یک شهر مدرن و شلوغ است و گردشگرانی که قصد عزیمت به شهرهای دیگر مثل قونیه و کاپادوکیه را دارند در این شهر اقامت کوتاهی دارند. آنکارا یک شهر قدیمی است (هزاره دوم قبل از میلاد) که در آثار باستانی آن ردپای ایرانی ها ، فینیقی ها و یونانی ها دیده میشود اما بعد از به قدرت رسیدن آتاتورک و جمهوری خواهان به رشد و شکوفایی امروزی خود رسید.

آب و هوای آنکارا

آنکارا آب و هوایی قاره ای با زمستانهای سرد و برفی وتابستان های خشک وگرم دارد. بیشترین میزان بارندگی آن در طول دو فصل بهار و پاییز است. به علت ارتفاع زیاد این شهر وتابستانهای خشک در فصل تابستان روزها گرم و شبها هوا خنک و میزان بارش به طور کلی کم است.

جاذبه های گردشگری در تور آنکارا

بازدید از مقبره آتاتورک در تور آنکارا

بازدید از مقبره بنیانگذار جمهوری ترکیه ، مصطفی کمال آتاتورک که در بخش آنتیپ شهر آنکارا قرار دارد ، از برنامه های اصلی گردشگران تور آنکارا است. این مقبره در سال 1944 بنا و پس از 9 سال یعنی در سال 1953 به اتمام رسیده است. این بنا بسیار ساده بوده و از یک بنا و یک محوطه وسیع با کفپوشهای موزاییکی تشکیل شده است. معماری مقبره آتاتورک تلفیقی از معماری باستانی و مدرن ترکیه میباشد. در این مقبره موزه آتاتورک نیز وجود دارد که شامل مجسمه آتاتورک و نامه ها و نوشته ها و اشیاء متعلق به وی در آن نگهداری میگردد.

شهربازی آنکارا

شهربازی آنکارا با یک میلیون و دویست هزار متر مربع وسعت یکی از بزرگترین شهربازی های دنیاست. این پارک شامل بیش از 1200 دستگاه و اسباب بازی کوچک و بزرگ میباشد. حدود 10 چادر بزرگ نیز برای استفاده دستگاهها در فصل سرما در این پارک وجود دارد. در شهربازی بزرگ آنکارا ترن هوایی به طول 870 متر و ارتفاغ 35 متر وجود دارد که یکی از مهیج ترین ترن های هوایی دنیاست و چرخ فلک آن یکی از بزرگ ترین چرخ فلک های دنیاست. مجسمه های به کار برده شده در این پارک بسیار زیبا و عظیم الجثه هستند. مجسمه غول پیکر دایناسور آنکاپارک آنکارا، با 70 متر ارتفاع در کتاب گینس (رکوردهای جهانی) ثبت شده است.

بازدید از برج آتاکوله در تور آنکارا

این برج در منطقه کانکیا در آنکارا قرار دارد و بلندترین بنا در آنکارا است که بازدید از آن را به گردشگران تور آنکارا توصیه میکنیم. در بالای این برج یک تراس برای دیدن منظره شهر طراحی شده است. این برج بلند شامل مرکز خرید ، سینما ، رستوران گردان و آسانسور شیشه ای میباشد.  برای دسترسی به این برج بلند اتوبوسها شهری بهترین گزینه میباشند.

بازدید گردشگران تور آنکارا از منطقه تاریخی اولوس

منطقه تاریخی اولوس در اطراف بلوار آتاتورک قرار گرفته و یکی از جذابیت های گردشگری در تور آنکارا محسوب میگردد. در این منطقه بناهای تاریخی زیادی مربوط به اوایل دوره جمهوری وجود دارد . معماران در این دوره تحت تأثیر انقلاب جمهوری، سنبل های نئوکلاسیک در نمای بیرونی ساختمان ها را، جایگزین سنبل های عربی دوره عثمانی کردند. نمونه بارز این بناها ساختمان موزه هنر و مجسمه، موزه مردم شناسی و ساختمان های تاریخی بانک در بلوار آتاترک می باشند.

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های آنکارا روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور آنکارا ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***